poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Akcja serwisowa BMW

BMW Serii 5 (sedan i kombi) oraz BMW Serii 6 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.


W samochodach objętych akcją dodatni przewód akumulatora przebiega od akumulatora w bagażniku przez rozdzielacz umieszczony w podłodze bagażnika, aż do dodatniego bieguna w komorze silnika. Czynniki długofalowe takie jak wibracje, zmienna temperatura lub inne czynniki środowiskowe mogłyby potencjalnie spowodować nieszczelność i poluzowanie się połączenia śrubowego. W następstwie mogłoby dojść do wahań w działaniu sieci pokładowej wraz z zakłóceniami różnych systemów oraz działania samego silnika. Możliwy jest lokalny wzrost temperatury na połączeniu śrubowym, który w bardzo rzadkich przypadkach mógłby doprowadzić do rozgrzania podłogi bagażnika. W takim przypadku nie można całkowicie wykluczyć pożaru w bagażniku również, gdy pojazd jest wyłączony.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest łącznie 4 250 samochodów (lista numerów VIN patrz tutaj).

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (adres: al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, tel.             022 579 88 00      , fax. 022 579 88 02).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz