środa, 25 kwietnia 2012

Klara Power... pomagamy małej Klarze...Klara urodziła się 16 października 2009 roku. Miała 43 cm długości i ważyła 2230 g. Artrogrypoza objęła obie rączki i nóżki. Rączki były bezwładne ze sztywnymi łokciami, bardzo silnymi przykurczami nadgarstków i dłoni. Klara nie poruszała rączkami, dłońmi ani paluszkami. Nie poruszała również nóżkami, które znajdowały się w “pozycji Buddy”. Miała sztywne kolanka, stopy końsko-szpotawe, dysplazję prawego biodra i wysokie zwichnięcie lewego. Od pierwszego dnia życia nóżki Klary były zagipsowane na całej długości. Mając 5 tygodni przeszła pierwszą, bardzo bolesną operację, przecięcia ścięgien Achillesa w obu nóżkach. Następnie przez 3 miesiące cały czas nosiła specjalne buciki połączone szyną, aby utrzymać efekt operacji.

ALE… KLARA MA SZCZĘŚCIE

Ma Matkę, która z uporem maniaka przedziera się przez procedury NFZ, wyszukuje nowe metody, przekonuje lekarzy, namawia sceptyków i ćwiczy, ćwiczy, ćwiczy. A do tego sama utrzymuje rodzinę. Oceny psychologiczne, jakie mała regularnie przechodzi potwierdzają jej prawidłowy rozwój psychiczny, emocjonalny i społeczny. Udało się to, co najtrudniejsze: mimo nieustannych wizyt w szpitalach, codziennej rehabilitacji, zajęciom na basenie, terapii ręki, stania w pionizatorze, spaniu w łusce na rączce i bucikach z szyną na nóżkach, dniom w zaplastrowanych rączkach Mamie-Dorocie udało się stworzyć Klarze w miarę normalne dzieciństwo.

POMAGAMY

Podobnie jak wiele innych stron i klubów związanych z samochodami, pomagamy i my. Ale wy też możecie. Aby pomóc, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto pomocy dla Klary. 

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa 
nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Koniecznie z dopiskiem: Darowizna na leczenie i rehabilitację Klary Handke 10001
Dobre słowa, zastrzyki energii i dobrej motywacji zbieramy tutaj: kontakt@klara-power.pl

Więcej informacji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz