wtorek, 8 maja 2012

Będzie Juke-R


Wbrew własnym zapewnieniom Nissan wyprodukuje limitowaną serię Juke-R. Maluch na podwoziu GT-R dysponuje mocą 545 KM i rozwija prędkość 257 km/h. 
Juke-R z silnikiem o pojemności 3,8 litra i rozpędzający się do 257 km/h, który w styczniu tego roku miał swój globalny debiut w Dubaju, wzbudził tak wielką sensację, że Nissan otrzymał już trzy potwierdzone zamówienia na takie samochody. Dwa z nich złożył pewien wpływowy i szanowany mieszkaniec Dubaju. Nissan wyprodukuje więcej egzemplarzy Juke-R, ale zanim produkcja ruszy na dobre, przez najbliższe cztery tygodnie firma będzie zbierać zamówienia.

W pierwszym Juke-R wykorzystano zespół napędowy Nissana GT‑R z roku modelowego 2010, natomiast partia nowych samochodów będzie oparta na zespole napędowym i podwoziu GT‑R z roku modelowego 2012. Trwa już montaż pierwszych trzech egzemplarzy, które zostaną dostarczone klientom pod koniec lata.

Gareth Dunsmore, dyrektor ds. marketingu produktu odpowiedzialny za model Juke powiedział: "Początkowo Juke-R miał być jednorazowym projektem koncepcyjnym łączącym dwa najbardziej innowacyjne modele Nissana. Jednak reakcja na samochód w Dubaju była zadziwiająca - ludzie zdecydowani na zakup prezentowanego egzemplarza składali oferty na ulicy!"

"Wobec takich reakcji i trzech nieodwołalnych zamówień, które do nas wpłynęły postanowiliśmy zmienić plany. Nie możemy zawieść entuzjastów, którzy tak bardzo chcą wzbogacić swoje kolekcje o ten samochód. Juke-R jest swoistym fenomenem, a ja jestem niezwykle dumny z wrażenia, jakie wywołał. Dalsze wiadomości na temat Juke będą pojawiać się w kolejnych miesiącach bieżącego roku".

Można rzec: nie chcem, ale muszem ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz