Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

poniedziałek, 24 marca 2014

Włoska Favoryta. 4 700PLN

Może i świat dzielił się na NATO i Układ Warszawski a rynki na EWG i RWPG, ale nie znaczy to, że pomiędzy nimi nie dochodziło do współpracy.
Wręcz przeciwnie. Historia zna wiele przypadków kolaboracji. ItalDesign projektował Poloneza, inżynierowie tzw. bloku wschodniego trafiali do uznanych zachodnich marek jako nawet główni specjaliści a Czechom nową Skodę, opracował Bertone. To nie przypadek, że po ponad 20 latach od opuszczenia Polmozbytu, Favoritka nadal ma "to coś". Linia tego wozu nie zestarzała się, tylko przeszła na stronę klasyki. Proporcje wciąż się podobają, podobnie jak stylizacyjne detale. Niektórzy mówią, że technicznie przestarzała... Cóż, niech sobie mówią. Favorit - tutaj.

5 komentarzy:

 1. Jestem chyba jednym z największych admiratorów tego autka ;) sam mam jedną sztukę w swej kolekcji aut skoda , świetne to jest auto, niezwykle niezawodne - po prostu niema się tu co popsuć, a na ten egz. czatuje aż chandlarzyna zejdzie z tonu ...

  OdpowiedzUsuń
 2. ;) udanego czatowania Ojcze... chyba warto...

  OdpowiedzUsuń
 3. aha to tzw. jak mówią amerykanie - auto minionej przyszłości...

  OdpowiedzUsuń
 4. tak przy okazji, Ojciec się na Wyszukane powoła odwołując do sprzedającego... on ma pewne w stosunku do nas, wiecie... no... to może by się udało wykorzystać...

  OdpowiedzUsuń
 5. oj, boję się ze było by to kontrskuteczne ;)

  OdpowiedzUsuń