Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

piątek, 4 kwietnia 2014

Gdy benzyna po 2 EUR. 28 000PLN

Ależ smakowite Volvo. Karoseria stylizowana i budowana przez Bertone.
Pod maską porządna dwulitrowa volvowska benzyna zamiast tych naprawdę strasznych diesli od VW, które najczęściej znajdziecie w wozach szwedzkiej marki trafiających do Polski. Nie chce nam się wierzyć żeby ktoś lubił aż tak wolno się przemieszczać i mułowato przyspieszać w tak sportowo i luksusowo wyglądającym coupe. A tytułowe 2 EUR to cena jaką Włosi płacą za litr benzyny. Nie dziwi, że się takich aut pozbywają. Zwyczajnie ich już nie stać na to, żeby nimi jeździć. Volvo - tutaj.
4 komentarze:

 1. Dzień dobry Szefie, w ogłoszeniu stoi napisane "turbo", więc to nie będzie taki znowu muł. No i wtedy kompakty miały po 50 kucyków i ludzie mniej się jakoś spieszyli. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. ale mułowatość napisana w odniesieniu do większości tych aut dostępnych u nas z dieslami. benzynka jest cacy i z pewnością zacnie śmiga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przepraszam, że podejrzewałem u Szefa brak spostrzegawczości; generalnie auto b.rzadkie, kupowanie go z dieslem > 20 lat temu (czyli w zamyśle do dużych przebiegów) trochę nie mieści mi się w głowie, choć sam wóz nie rzuca mnie na kolana, niby włoska robota, ale to tak jakby z bardzo, od zawsze, oryginalnej limuzyny chciano zrobić "amerykańskie coupe", chociaż w serii 200 też było coś podobnego od Bertone, ale raczej już się go nie wyszuka, sam silnik nie jest zły, w wersji z 4 albo 5 cylindrami, z turbo lub bez, napędzał połowę VAGów w tamtych czasach i choć przebity przez R5TDI, to i tak jego słabe strony, w porównaniu ze słabymi stronami dzisiejszych diesli są do przełknięcia (bezczelnie wymądrzam się na Pańskim blogu - codzienna lektura obowiązkowa - gratuluję i dziękuję przy okazji)

   Usuń
 3. łiii tam, ot tego tu jesteśmy, żeby się trochę powymądrzać. Wyszukane to kolektyw spostrzeżeń ;). za dieslami VAG nie przepadam nie za ich konstrukcję, bo jak na owe czasy i zastosowania jest co najmniej niezła. chodzi raczej o zestawienie. luksusowe jak by nie było coupe i taki traktor pod maską trochę razi. nawet bardzo razi. a na przyszłość, wszelkie uwagi mile widziane. ukłony ;)

  OdpowiedzUsuń