poniedziałek, 29 września 2014

Śliczności Nubira. 6 000PLN

Już widzimy jak nikomu oko nie błysnie. Nie, nikt ale to przenikt nie chce za sześćtysięcy kupić niemal nowego samochodu, takiej perełeczki, jak na Nubira. No, przyznać się, kto już po nią dzwonił? ;)

W tym samochodzie zawsze fascynowała mnie jego nazwa. Po dłuższym namyśle odszukałem angielski odpowiednik koreańskiego czasownika "nubida" i okazuje się, że z premedytacją lub bez Daewoo samo obarczyło swój model genetycznie. Nubida oznacza bowiem poruszanie się ruchem niezdecydowanym a czasami wręcz chaotycznym. I ten samochód właśnie taki trochę jest.
Niby zgrabny, ale nie do końca. Niby przestronny, ale nie całkiem. Niby szybki, ale jakoś niespecjalnie. Umówmy się zatem, że nie sama Nubira jest tutaj atrakcją a stan i cena. Gdyby jeszcze tylko miała klimatyzację. Dawno by już znalazła nabywcę. Co nie znaczy, że nie jest warta grzechu. Zwłaszcza podoba nam się kolor. A zrezygnowalibyśmy z niby - drewnianych wstawek. Są zbyt naciągane. Tak to już nikt nie powie, że drzewo urosło ;).
Poza tymi przytykami, auto stanowi świetną propozycję. Na tle wielu pognitych i znacznie starszych wozów niby - renomowanych marek, Nubira - nawet ze swoim niezdecydowaniem - stanowi świetną propozycję.
Link do ogłoszenia - tutaj.

4 komentarze:

  1. Pamiętam doskonale, jak mój niegdysiejszy szef (notabene dziś wielkie światowe nazwisko), jeździł taką Nubirą, też jedynką i też z tym silnikiem, za to niebieską, a było to jakieś 13-14 lat temu. Autko miało kopa! Chwalił się wtedy, że jakość i margines błędów montażowych jest taki jak w Porsche. Ale wtedy była faza na Daewoo, zwłaszcza Lanosy. Ja wtedy kupiłem nową Astrę (na nikim to nie zrobiło wrażenia), a nasz wspólny znajomy srebrnego Lanosa sedana i to było wydarzenie! Wielka szkoda, że to nie kombi. Na co komu sedan.

    OdpowiedzUsuń
  2. no bo sedan to masz elegancką limuzynę. można też dorzucić cos na temat sztywności nadwozia i z perspektywy mijających lat nie będzie to uwaga nie na miejscu. sedan ma mniej wypracowane nadwozie niż kombi czy hatchback.

    OdpowiedzUsuń
  3. wróciłem z czech i bym dzwonił a tu juz sprzedane ...

    OdpowiedzUsuń