sobota, 6 września 2014

Wyszukane na wakacjach... 5 500PLN płatne w Kunach ;)

Był czas kiedy Czesi wykupywali Skody w Polsce i NRD. Czy będzie czas, że Polacy auta rodzimej produkcji będą wygrzebywać np. w Chorwacji? Tego nie wiemy, ale pojawia się taka szansa.
Nasz czytelnik Przemek (pozdrawiamy Przemku) nadesłał ogłoszenie z tego właśnie kraju, masowo zresztą przez polskie ekipy odwiedzanego latem. Pan ma do sprzedania fiacika 126p z 1981 roku (znamienna data co?). Sprzedawca opowiada a Przemek nam tłumaczy, że fiacior pokonał dotąd nieco ponad 5,5 tys kilometrów, ale główne stał w garażu.

Jak widać jest to pomarańczowy wóz na jeszcze starego typu felgach z chromowanymi cienkimi zderzakami. Innymi słowy, taki wóz, który w Polsce ceni się znacząco wyżej. Fiat stacjonuje w okolicy Rijeki, gdzie jak wiadomo znajduje się lotnisko z połączeniami z Polski. Droga powrotna bardzo malownicza.
Jesteśmy przekonani, że w komentarzach moglibyście zawrzeć proponowaną trasę powrotu z miejscami koniecznie do zobaczenia. Cóż, cena nie zbija z nóg, wóz sprawny, lokalizacja wspaniała. Ktoś podnosi rękawicę?
Link do ogłoszenia - tutaj. Z Chorwatem jak wiadomo, nie rozmawiamy w innym języku jak polski.

3 komentarze:

  1. Auto ładne, tylko nie wiem jak z tym powrotem na kołach. Kiedyś przymierzałem się do sprowadzenia sobie z HR citroena GS - wtedy jedyną praktyczną możliwością był powrót na lawecie, bo eksportowe blachy i osiguranje to był jakiś skomplikowanyi drogi proces. Może teraz po wejściu do UE jest prościej?

    OdpowiedzUsuń
  2. najlepiej uprzedzić sprzedającego, może będzie skłonny pomóc...

    OdpowiedzUsuń
  3. Może. BTW sprawdziłem - citroen ciągle wisi na njuskalo.hr. Od roku. Staniał o 1000 EUR w tym czasie: http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-gs-pallas-1.2-kao-nov-krediti-ili-zamjene-oglas-11024754

    OdpowiedzUsuń