czwartek, 16 października 2014

Biały czy czerwony? 5 900 do 7 950PLN

Tak się czasem składa, że pojawiają się dwie bardzo zbliżone oferty. I to jest taki przypadek. Golfy są zbliżone rocznikiem, przebiegiem, rodzajem nadwozia, napędu i ceną. Do wyboru jest kolor. Więc, który wy byście wybrali?Ale od początku. Mamy dwa Golfy, zdjęcie tego czerwonego jest poniżej żeby wam się nie pomieszały. Oba pięciodrzwiowe. Dzieli je rok i 20 parę tysięcy kilometrów przebiegu. Wszystko symboliczne sprawy. W obu autach pod maską benzynowy silnik 1.6 o mocy 75 koni. Ba, nawet tapicerka w obu Golfach jest identyczna.
Trójka to już nie jest Golf 2 czy też legendarna Jedynka. To taka nieszczęsna przejściówka. Pomiędzy świetnym Golfem a wciąż takim sobie autem serii 4. Cóż, trzeba jednak przyznać, że upływ czasu dobrze obszedł się z estetyką tego wozu a w samochodzie tak zadbanym jak oba te egzemplarze, obcowanie z dwudziestoletnią techniką i ergonomią naprawdę sprawia przyjemność.
No dobrze, ale jednak jakieś różnice muszą w tych dwóch Golfach tkwić skoro cena różna o dwa tysiące. Pierwsze co przychodzi do głowy to... kolor. Stare giełdowe powiedzenie brzmi, że biały to nie kolor. Niestety to przekonanie wciąż pokutuje. Naszym zdaniem, jeśli biel samochodu ma mu odejmować tyle złotówek, z przyjemnością przyjęlibyśmy fakt, że taki on właśnie biały jest. Inna rzecz, skądinąd powszechnie wiadoma, czerwony jeździ szybciej ;).
Druga sprawa to lista serwisowa w przypadku czerwonego Golfa. Jest całkiem imponująca i na pewno warta deklarowanej cenowej zwyżki. Tyle, że może należałoby sprawdzić jak to się ma w białym. Może w nim też wszystko zostało zrobione i wtedy znowu wrócimy do kwestii wyboru ulubionego koloru.
 Jak by na to nie patrzyć, to dwa niemal równorzędne wozy. Cenowo rzeczywiście nieco od siebie odbiegają, ale radzimy sprawdzić, może jest to uzasadnione. To jak, biały czy czerwony?

Biały - tutaj.
Czerwony - tutaj.3 komentarze:

 1. w temacie golfa ... to gryzie mnie w szyję ;)

  ale ale

  mnie intryguje ten ... o co chodzi z tym przebiegiem ?

  http://olx.pl/oferta/volswagen-golf-ii-CID5-ID5PnP5.html#2387a83dbb

  OdpowiedzUsuń
 2. Brałbym białego. Namalować małysze, gleba fela i można jechać ma jaktajmer łorsoł.

  OdpowiedzUsuń