Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

poniedziałek, 6 października 2014

Pod kocem trzymał. 18 900PLN

Znana nam jest historia właściciela Mercedesa W124, który latami przetrzymywał go w podziemnym garażu. Liczył na znaczącą zwyżkę wartości. Planował pewnego dnia nieźle urządzić sobie za niego życie. Lub też po prostu nieźle się urządzić. Cóż, skończyło się jak zwykle. W Merca cofnął nieostrożnie poruszający się po parkingu dostawczak. Marzenia o finansowej nirwanie prysły.

Ale ta historia wcale nie musi mieć tutaj zastosowania. Cóż, ktoś kiedyś wpadł na pomysł żeby kilka starszych samochodów kupić i mieć. I tak uczynił. Teraz wizja mu się zmienia i wyprzedaje kolekcję. Zyskać na tym mogą wszyscy. Pod warunkiem, że znajdzie się ktoś, kto doceni takie Cygaro i będzie skłonny stosowanie za nie zapłacić.
W przypadku tego modelu Audi do ceny doprawdy trudno się odnieść. Te wozy trafiają się już naprawdę sporadycznie a jak już to raczej w tragicznym stanie. Czego nie można powiedzieć o tym wozie. Tu raczej niczego nie brakuje, może poza wyposażeniem. No, ale Niemcy wtedy w tej dziedzinie nie rozpieszczali. Zresztą to im zostało do dzisiaj.
Więc jednak wracamy do kwestii ceny. Mamy dla was porównanie z Cygarem, które prezentowaliśmy u nas - tutaj. Tamten wóz był odrobinę starszy i miał przebieg większy o 200 tysięcy kilometrów. Z drugiej jednak strony był niemal czterokrotnie tańszy. Czy więc oczekiwania sprzedającego zostaną zaspokojone?
Zobaczcie, poczytajcie. Naszym zdaniem na pewno zasługuje na uwagę. Cena zaś, jak wiadomo, zawsze jest kwestią do negocjacji. Audi - tutaj.

6 komentarzy:

 1. Auto jak na tamte lata dość przestarzałe konstrukcyjnie i proste do bólu. Może i było mało awaryjne, ale to tylko dlatego, że miało mało części. To tak jakby płacić za coś, że się tego nie ma. Konkurencja, znacznie te wozy przewyższała. Jeśli chodzi o jazdę to po prostu słoń na glinianych nogach! Nie wiem skąd taka cena, i za co?

  OdpowiedzUsuń
 2. łuu, jak na pierwszy cios to bardzo mocny ;). osobiście, jestem wielkim fanem stylizacji i pionierskich rozwiązań aero zastosowanych w tym Audi. co do mechaniki, faktycznie, prościej się chyba nie da w limuzynie tej klasy. co do wyposażenia to są dwie szkoły. jedna, że najwyżej nie będzie działało, ale ma być. i druga, wręcz przeciwna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A no porównajmy np. opla omegę - zadbaną omegę oczywiście, (np. zawieszenie w tym samochodzie, silnik) pomijam już prowadzenie samochodu, hamulce...lub bmw z tamtych czasów, albo fiata cromę, czy lancie theme. Jeśli to auto jest wyszukane ze względu na cenę, ok.

   Usuń
  2. by nie być gołosłownym: http://www.youtube.com/watch?v=6cRhfPOBhpc

   Usuń
  3. ach, kryteria "wyszukania" już kilka razy przedstawiałem. tym razem bardziej chodzi o to, że w ogóle jest, przetrwał i w jakiej fajnej kondycji. cena akurat jest drugorzędna i myślę, że każdy wielbiciel tego modelu tak do tego podejdzie. bo czy mając pięć tysięcy więcej złowi coś o niebo lepszego? dla porównania dałem coś sprzed kilku miesięcy. tamten też był wyszukany i miał dobrą cenę. ale znacząco wyższy przebieg.

   Usuń
 3. zobaczcie, jaki tam fajny volvo w oddali

  OdpowiedzUsuń