poniedziałek, 6 października 2014

WIDOK Z OKNA - Omówienie: wrzesień

Wrzesień to nie jest łatwy miesiąc. Po pierwsze to kalendarzowy koniec wakacji, więc smutek. Po drugie, wielu z nas wyprawia dzieci do szkoły, to wydatki. A po kolejne, czuje się już nocami podmuchy jesieni. Czyli znak, że zima za pasem.

W takich warunkach trudno o spokojne kupowanie samochodów. Rozglądamy się za czymś, co będzie przyjemne, tanie i ciepłe do jazdy. Ale jeszcze wciąż tęsknimy za wozem, który mógłby zapewnić nam niezbędną czasem dozę szaleństwa. Praktycznych rozwiązań nie brakowało wśród wrześniowych Wyszukanych. Były (wszystkie pozycje zlinkowane ;)) Kadett, Suzuki Maruti, Ford Orion, Hyundai Pony i Skoda Favorit w dziale TANIOŚĆ - wszystkie do 1200 złotych. Tylko o 500 złotych drożej od nich mieliśmy Daihatsu Charade. Znalazł się znany pod hasłem "Perełeczka" Daewoo Lanos za 5,5 tys i za niewiele więcej jak igła Nubira.
Nie zabrakło też wozów ekscentrycznych, jak dwa Citroeny XM po około 8 tysięcy złotych i wiekowy Ford Granada za niespełna 13 tys. Z Fordów proponowaliśmy wam również dwa ładne Mondeo z silnikami 1.8 i 2.5, w zasadzie w identycznych cenach (w okolicach 8 tys.). Dużo emocji wywołał gość z USA - Nissan Sentra SE-R, poświęciliśmy mu nawet dłuższy tekst w (nowym) dziale PRZEJAŻDŻKA. Właściciel Nissana życzył sobie za auto nieco ponad 11 tys, ale przyznać trzeba, że to prawdziwy diabeł w owczej skórze.
Samochodami, których publikacja wywołała bodaj najwięcej kontrowersji było Audi A6 (niespodziewanie) i SAAB 9000CS (całkiem spodziewanie). Zresztą przyznać trzeba, że krytykujący ofertę Saaba czytelnicy mieli słuszną rację, że prezentowane na zdjęciach auto było zwyczajnie brudne. Emocje wywołało Volvo XC90 - ten samochód oferowaliśmy jako jedyni w kraju i w dodatku z atrakcyjną zniżką dla naszych czytelników. Jeden z nich zresztą skorzystał ;).

Naszymi ulubionymi w tym miesiącu są (w kolejności od najtańszego): Opel Kadett 1.6 z tuningowymi zderzakami (za 1000), Subaru Legacy kombi z automatyczną skrzynią biegów (za 5500), jeden z XMów (za około 8 tys) i Pontiac Firebird w skromnej ale już europejskiej wersji za 14 900. Niestety cenę tego ostatniego sprzedawca podniósł ostatnio o trzy tysiące, co naszym zdaniem jest ruchem kompletnie bez sensu.

"Wyszukane Samochody"

1 komentarz:

  1. Ciesze się, że nie tylko moja uwagę przykuł ten Kadett 1.6 za 1000PLN :)

    OdpowiedzUsuń