poniedziałek, 13 października 2014

Żaden tam Turbostołek. 15 500PLN

Cholerycznie drogi kiedy był nowy, krótko produkowany a następnie szybko zapomniany, Smart Roadster i Coupe to samochody, na które na pewno warto zwrócić uwagę. To prawda, że miejsca w nich nie ma zbyt wiele ale również prawdą jest, że jazda nimi nie ma nic wspólnego z podróżowaniem na turbostołku jakim jest zwykły Smart.

Już na pierwszy rzut oka, Roadster przykuwa uwagę. Bardzo niski ale z fajnymi proporcjami i na tych głęboko osadzonych felgach, ten wóz emanuje siłą, której tak naprawdę ma bardzo niewiele. Roadster to jednak również pojazd lekki. Niecałe 800 kilogramów poruszane jest w tym przypadku siłą aż 80 koni mechanicznych. O nudzie za kierownicą nie może być zatem mowy.
Smart ma w swojej stylizacji coś z Audi R8. Przyjrzyjcie się wyeksponowanej na zewnątrz auta klatce bezpieczeństwa. Za tylną częścią drzwi w obu modelach przebiega ona identycznie. Ale Smart był z tym pierwszy. Poza tym, że stylowy i szybki, Smart jest również oszczędny. W tej specyfikacji co nasz, Roadster powinien w trasie spalać 5 litrów benzyny a w mieście tylko nieco ponad 6. Jak supermini.
Widać, że ktoś tego Smarta bardzo lubił. Tak bardzo, że nawet zamówił do niego pięknie uszytą skórzaną tapicerkę. Świetnie się ona prezentuje i na pewno dodaje tego "czegoś" już i tak niezwykłemu autu. Czy Roadster wygląda na swoje lata? Naszym zdaniem w ogóle i za to szczególnie go cenimy. Świetny wóz w dobrej cenie. O ile komuś tyle samochodu wystarcza.
Smart Roadster na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz