Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 9 grudnia 2014

TANIOŚĆ - Youngtimer za grosze. 1 199PLN

Rocznik 1988. To były czasy. Zrobiłbym znów odniesienie polityczne, ale szkoda fatygi. Lepiej pamiętać co się wtedy samemu robiło. A w tamtym roku to ja kończyłem liceum. Były emocje, egzaminy, pierwsza praca. Się działo. Zaś po drugiej stronie muru berlińskiego z fabryki w Russelsheim wyjechała ona.

Ascona jak to Ascona. Gdyby to był prawdziwy youngtimer za dziesięć tysięcy, moglibyśmy do woli wkładać jej palec w oko. Za kolor, cztery drzwi, spojler czy plastikowe wnętrze. Znalazłyby się powody. Tak się jednak składa, że proponowana cena tego wozu jest o wiele niższa. Dziesięciokrotnie niższa, żeby wyrażać się ściśle. Co prawda, sam ten fakt nie może nikogo zmusić do milczenia. Może natomiast skłonić do przemilczenia pewnych spraw, spakowania się i szybkiej jazdy do Zabrza. Na miejscu należy tylko uregulować rachunek a prawie 90 koni youngtimerowej mocy znajdzie się w waszych rękach.
Czy to jest wóz w którym można się zakochać? Wątpliwe. Czy jest prosty w konstrukcji? Tak. Czy ma w sobie to coś, co sprawia, że nazwałoby się go "wyszukanym"? Może tak być. A najważniejsze, że stanowi sensowny krok w kierunku zapoznania się ze starszą motoryzacją. A na to nigdy nie jest zbyt późno.
Ascona w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz