Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

niedziela, 14 grudnia 2014

SPRZEDANY. Wyszukany Polecany - Touring. 13 999PLN


Wczoraj był kombi Mercedes w124 to dzisiaj dajemy jego bezpośredniego rywala: BMW e34. Dopiero bezpośrednie porównanie pozwala dostrzec ogromną różnicę między tymi samochodami. Zupełnie inne sylwetki, inne podejście do projektu kabiny i wreszcie kwestia napędu... Niby oba to niemieckie kombiaki, ale jednak każdy na swój indywidualny sposób.


BMW sprawia wrażenie auta bardziej pękatego niż w124. W rzeczywistości jednak, jest po prostu trochę mniejsze, a jego bagażnik to nie ładownia a raczej stylowe miejsce do przechowania bagażu. Podobnie jest w części pasażerskiej kabiny. Wydaje się, że miejsca wyprofilowano bardziej indywidualnie dla każdego z jadących niż w Mercedesie. Tak, jakby M-B był w tym wypadku pojazdem niemal użytkowym, a BMW to wygodny samochód o sportowym zacięciu.
Luksusowy charakter Mercedesa powraca jednak pod maską. Duży benzynowy silnik, nawet w podstawowej wersji, zdaje się górować nad bawarską techniką. To jednak tylko złudne wrażenie. Silnik 1.8 BMW jest mocny i chętny do współpracy. Z kolei napędy Mercedesa wydają się bardziej rozluźnione w pracy. Kręcą się wolniej a skrzynia nie zachęca do dynamicznej jazdy, podobnie jak i zawieszenie.
Prezentowane BMW to zupełnie wyjątkowy egzemplarz. Zostało kompleksowo odnowione zarówno lakierniczo jak i mechanicznie. Touring jest pełnosprawny, większość elementów eksploatacyjnych (tarcze, klocki, płyny, filtry) została wymieniona na nowe. To wielka przyjemność obcować z takim klasykiem.

BMW na aukcji - tutaj. Na hasło "Wyszukane Samochody" miła niespodzianka.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz