Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

poniedziałek, 8 grudnia 2014

Zabytkowe/Szwedzkie. 6 999PLN

Całkiem dlaczego taki Saab znajduje się raptem w dziale zabytków, nie jest mi dane rozumieć. Jego bracia jeszcze całkiem raźnie popylają po drogach a on już taki jakiś... zabytkowy. Co prawda pojęcie zabytku bywa różne i domyślam się, że sprzedający przede wszystkim chciał podkreślić stan wozu. Cóż, jeśli tak, to patrzymy.

To nie jest żadna nadzwyczajna wersja tego modelu. Wręcz przeciwnie. Można nawet rzec, że ten srebrny 900 jest całkiem ubogo wyposażony. Jakież to ma jednak znaczenie, skoro otrzymujemy wóz ze znikomym przebiegiem i z prezencją godną niejednego nowego - salonowego egzemplarza. Ładny kolor, zgrabna felga, trzydrzwiowe nadwozie. Taki powinien być rasowy Saab.
Ten Saab to jeszcze seria 900, jakże często mylona z późniejszą 9-3. Tamta zadebiutowała wraz z pojawianiem się modelu 9-5. Saab porządkował wtedy swoje nazewnictwo. Coś o tym było przy okazji wczorajszego Volskwagena Passata i nazewnictwa w Audi.
Wracając do Saaba, podobne egzemplarze kosztują już dzisiaj nawet w okolicach 10 tysięcy złotych, więc moim zdaniem warto zainteresować się tym wozem. Poza tym podoba mi się jego wygląd i kompletacja, ze szklanym szyberdachem włącznie. Warto go rozważyć.

Saab na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz