piątek, 23 stycznia 2015

110 - to je ono. 5 400PLN

Można się z tej Skody wyśmiewać lub nie. Fakt pozostaje taki, że w czasach jej świetności, pod względem estetycznym i konstrukcyjnym spokojnie dorównywała najlepszym konstrukcjom np. francuskim. Z naciskiem na estetykę, która moim zdaniem nawet Francuzów wyprzedzała.

Oddaję pole do dyskusji fanom Skody. Oni będą wiedzieli czym 110 różni się od innych wersji. Mi wystarczy, że z grubsza rozpoznaję różnice w nadwoziu, a trzeba przyznać, że w kwestii stylistyki Czesi zachowywali się całkiem konsekwentnie. W kwestii napędu zresztą też. Aż do naprawdę nie tak dawna. Ładna, wyważona i w dobrym stanie. Cóż więcej można wymagać od wiekowej Skody?
Rzut oka do komory silnika i człowiek nie jest do końca pewny do jakiej marki auta zagląda ;)
Estetyczna i elegancka. Pod jakim by na nią kątem nie spojrzeć.
Skoda w ogłoszeniu - tutaj.

4 komentarze:

 1. o w morde - moja działka ;) faktycznie przyzwoity egzemplarz,ale jedyna szansa zarejestrowania jej w PL w dość realtywnie prosty sposób to tablice zabytkowe, okazuje się że trudno zarejestrować "normalnie" auto bez katalizatora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Serio? Właśnie rejestrowałem citroena nie tylko bez katalizatora, ale jeszcze z adnotacją na francuskim przeglądzie "przekroczone normy CO2" i nie miałem problemu.

  OdpowiedzUsuń
 3. A w tle Łada 2101 która mnie bardzo kusi. Za bardzo biorąc pod uwagę moją obecną kondycję finansową i brak czasu :) Ależ bym śmigał.

  http://olx.pl/oferta/prawdziwy-klasyk-vaz-2101-lada-zyguli-1974rok-CID5-ID8zhpt.html#9a28648f0c;promoted

  OdpowiedzUsuń