czwartek, 29 stycznia 2015

Trochę się pogubiłem... 65 000PLN

Pierwsze doniesienia o tych Mazdach napłynęły do mnie od Klasykigatunku.pl. To Michał znalazł ten zapomniany szwajcarski sezam z Mazdami i nawet zdążył stamtąd szybko wyciągnąć po jednej 323 i 626. Okazuje się, że do Polski trafił cały ich transport.

Podrążyłem temat i okazało się, że na facebookowej stronie Klasyki zamieszczono zdjęcia lawety wiozącej kilka unikatowych Mazd. Unikatowych w sensie, że na tej lawecie zgromadzono kilka samochodów sprzed niemal 30 lat w stanie oryginalnym. Wygląda to zupełnie jak transport do muzeum motoryzacji. Lub na przykład fabrycznego muzeum marki Mazda. Tymczasem, z tego co widzę, transport minął Wrocław i dotarł pod Warszawę. Zmianie uległy też ceny. O ile KlasykaGatunku wystawiali swoje Mazdy po około 35 tys to w przypadku tych kolejnych egzemplarzy, cena właściwie uległa podwojeniu. Nie to, żebym miał pretensje. Te auta to światowy rarytas, więc nie ma powodu żeby cena była niska. Ale za Mazdę?
Cóż, można na tę cenę narzekać ale zamiast tego proponuję skupić się na podziwianiu stanu tych aut. Oraz sposobu w jaki wtedy kompletowano samochody z tzw. masowej produkcji. Zobaczcie te dobrane kolorem materiały: brązowe welury, takiej samej barwy grube dywany, zachwycające tworzywa na boczkach i desce rozdzielczej. Jestem tym urzeczony. Ciekawe ile tych Mazd jest do sprzedania. Sprawdzicie?
Mazda w ogłoszeniu - tutaj.

6 komentarzy:

 1. grzecznie podziękuję - aż szkoda komentować te "oferty" i ich ceny ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedną z Mazd wystawił za 99,999zł Idiota !

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ten Idiota sprzedał ta Mazdę GTX za te 99 tys !

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sprzedał, to że pisze sprzedana wcale tego nie oznacza...

  OdpowiedzUsuń
 5. To sobie kup? I sprawdź !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama sobie kup !!! ja już mam 4 klasyki.Te Mazdy są spoko, ale ich właściciel widocznie żyje w wyimaginowanym świecie...Zresztą mój znajomy zna tego typa od Mazd i sam o nim powiedział, że go poniosło...

  OdpowiedzUsuń