czwartek, 5 marca 2015

Ciekawe zagraniczne powiedzonka. 19 999PLN

Milion dolarów kojarzy mi się przede wszystkim z obrazem wirujących gałek ocznych wujka Kaczora Donalda. Nie wiem czy kojarzycie o co chodzi. Ale w większości filmów, Wujek (chyba McKwacz) ma ten objaw gdy mówi o swoim bogactwie. Wtedy w oczach obracają się dolary jak w automatach w Vegas.

Śmieszna to o tyle sprawa, że oczywiście mam świadomość pochodzenia i sensu powiedzenia "jak milion dolarów", ale muszę przyznać, że nigdy mi się ono zbyt dobrze nie kojarzyło. No, bo jak powiedzieć kobiecie, że tak właśnie wygląda. Albo, skoro tu jesteśmy przy motoryzacji, że Jaguar za 20 tysięcy właśnie wygląda jakby kosztował milion "zielonych". Toż to czysta naiwność. Z drugiej jednak strony, miałem przyjemność oglądać ten egzemplarz na żywo i słowo wam daję, że takie określenie jego stanu ma swój sens. Krwista czerwień lakieru i stan samochodu stanowią wystarczającą zachętę do zakupu. Nawet dla skrajnego "X type sceptyka".
Sceptycym zaś w stosunku do tego modelu bierze się z oczekiwań właścicieli droższych modeli oraz nieuzasadnionych do końca pobłażliwych uwag pochodzących z obozu Forda Mondeo. Przy całym zapasie dobrych intencji, chłopaki, nie da się powiedzieć, że X-Type to po prostu wybajerzony Ford. No, nie.
X Type w ogłoszeniu - tutaj.

3 komentarze:

  1. Scrooge. Wujek Scrooge/Sknerus McDuck/McKwacz.

    OdpowiedzUsuń
  2. Do tego miliona dolarów trzeba jeszcze koniecznie doliczyć równowartość 15$ na zakup "profesjonalnych" czujników parkowania, malowanie pod kolor nie wchodziło w grę ze względu na kolejne nie małe zresztą koszty :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Sorry, ale samochód w tym stanie ze Szwajcarii z opisem bezwypadkowy, to dziwo dla każdego kto zna ceny aut w tym kraju, dodatkowo wyższe opłaty celne. Strzelam, że samochód miał jakąś przygodę, może nie był to wypadek, ale może "stłuczka", gradobicie lub co najbardziej prawdopodobne zalanie. Jeśli nie mam racji, to faktycznie byłaby to super okazja, ale w takie okazje trudno uwierzyć.

    OdpowiedzUsuń