sobota, 28 marca 2015

Je suis Clarkson. 15 700PLN

Tytuł tej medialnej akcji jest moim zdaniem naciągany. Nie porównywałbym wywalenia z pracy ze śmiercią z rąk terrorystów, nawet jeśli zadali tę śmierć w imię swoim zdaniem słusznej sprawy. Natomiast fakt jest taki, że dla miłośników motoryzacji wiadomość o de facto końcu programu "Top Gear" nie jest niczym miłym.

Można się oczywiście spierać i stosowne media na pewno już to czynią, czy głód jest u mężczyzny wystarczającym katalizatorem wybuchu gniewu (u mnie jest). Z drugiej strony gniew a przemoc fizyczna to dwie kompletnie różne sprawy i jestem zdania, że nie można było puścić sprawy płazem. Między nami jednak, wydaje się, że Clarksona mieli już dość i szukano pretekstu. To i się znalazł. Zawsze się znajdzie paragraf, trzeba tylko podać dane oskarżonego - tak mawiała milicja obywatelska i miała w tym dużo racji. Clarkson z bohatera popadł w wielką niełaskę, rok temu coś podobnego spotkało w Wielkiej Brytanii boginię programów kulinarnych, Nigellę Lawson.
A skoro o gwiazdach mowa, Vel Satis to ulubiony wóz niejakiej Susanny z programu modowego Trinny & Susannah (widzicie, jak się chłop orientuje, zdziwko co?) w swoim czasie bezlitośnie skrytykowany przez rzeczonego Jeremy'ego. Przyznam się, że sam popadłem w swoim czasie w niełaskę działu PR Renault wyrażając niesmak względem tego wozu i przepowiadając mu mizerną sprzedaż. Cóż, coś mnie z Clarksonem łączy. Przy czym ja, po latach, stwierdzam, że Vel Satis coś w sobie ma. A Clarkson powinien kupić dwie porcje Fish & Chips na wynos i wparować z przeprosinami do szturchniętego producenta.
Vel Satis w ogłoszeniu - tutaj.

5 komentarzy:

 1. Vel satis ma genialne fotele i wnętrze co od zawsze mnie zachwycało. A Clarkson pojechał przeprosić tego mężczyznę następnego dnia, ale przeprosiny nie zostały przyjęte.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakby byl taki fajny jak piszesz to uwarzam ze wiele osub by kupilo a nie kupilo wiec nie masz racji i wcale sie ludziom nie podoba mi szczegolnie

   Usuń
  2. Żartujesz sobie, prawda? Wiele fajnych i ciekawych aut nie zostało docenionych przez kupujących, nie znaczy to jednak, że są złe. Idąc Twoim tokiem rozumowania Skoda Fabia jest szczytem myśli technicznej i ideałem pojazdu.

   Usuń
 2. Witam, witam i o zdrowie pytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A dlaczego niby "kupujący ograniczony jest do minimum...", skąd takie informacje o kupującym?!!!

  OdpowiedzUsuń