niedziela, 29 marca 2015

System Porsche. 7 900PLN

W tamtym czasie Seat dopiero otrząsał się z mroków historii i powiązań z Fiatem. Nie bardzo ktokolwiek wiedział jak zakomunikować światu, że idzie nowe. I jeden inżynier, bodaj Pepe mu było, przyszedł któregoś razu z rysunkiem nowego modelu. A na dole drzwi wypisał dumnie: "System Porsche".

To tylko jedna z wersji jakie krążą o tych związkach hiszpańskiej marki z niemieckim producentem super samochodów. Prawda jest taka, że Porsche poza swoją produkcją świadczyło i nadal świadczy usługi doradcze w kwestii silników i elementów przeniesienia napędu. I ten napis rzekomo odnosił się do ingerencji super inżynierów w układ wtryskowy silnika Seata. I pewnie właśnie tak było. Tak czy owak, Ibiza stała się hitem jak na owe czasy. Miała zgrabną sylwetkę i chwytliwą nazwę. Ale o wersji kabrio to chyba mało kto słyszał.
Wygląda ta przeróbka na dość solidnie wykonaną. Linia jest wciąż atrakcyjna a rzadkość modelu tylko wzmaga jego pozycję wśród kolekcjonerów. Nawet jeśli dach będzie trochę przeciekał (co latem i tak ma niewielkie znaczenie) to taka Ibiza ze schowanym dachem prezentuje się świetnie. A przecież o to w kabrioletach chodzi.
Ibiza w ogłoszeniu - tutaj.

1 komentarz:

  1. Gwarantowane kalectwo lub gorzej... dachować takim cabrio....

    OdpowiedzUsuń