czwartek, 30 kwietnia 2015

Cudowne lata. 4 000PLN

Życiowa reguła jest taka, że wszyscy przeżywamy wzloty i upadki. Nie da się na wciąż robić czegoś świetnie - ale też nie ma żadnego powodu, żeby to co robimy wiecznie graniczyło z katastrofą. Są oczywiście od tej reguły wyjątki, ale one - jak wiadomo - tylko ją potwierdzają.

W świecie motoryzacji jest bardzo podobnie. Firmy to przecież ludzie. Ci, którzy auta wymyślają, projektują, oceniają i budują. Niestety to nie są wszystko ci sami ludzie. Dlatego świetnie jeśli co najmniej połowa z tych, którzy przyczyniają się do powstania danego modelu, była w miarę ogarnięta i nie paprała roboty. To już jest bardzo dobrze. I tak właśnie było w Renault w latach 80. Wtedy powstawały u nich fantastycznie wymyślone, doskonale opracowane i całkiem nieźle zbudowane samochody.
Ta tutaj "osiemnastka" jest tego doskonałym przykładem. Oszczędna forma, nowoczesny kształt, skromnie zaprojektowane wnętrze. A jak to jeździło... ;). Naprawdę mam wielką nadzieję, że ten egzemplarz wciąż tchnie energią "La Regie" z tamtych lat. Mam też nadzieję, że ktoś z was to oczekiwanie podziela.
Renault w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz