czwartek, 2 kwietnia 2015

e30 forever. 21 000PLN

Nie pierwszy to raz kiedy pokazuję samochód od tego sprzedającego jak i nie pierwsze od niego BMW. To jednak nie jest takie sobie zwykłe e30 bo ten samochód ma pod maską silnik 2.5 litra. Dla jednych kultowy, dla innych za dużo, nie ma co jednak gderać bo to prawdziwie klasyczna kombinacja.

Jak słusznie zauważa w swoim ogłoszeniu sprzedający, większość tych samochodów to inne wersje silnikowe z przełożonym 2.5. Gdyby samochód kosztował znacznie mniej, taki niuans oczywiście nie ma żadnego znaczenia. Jednak przy wyższym poziomie ceny, warto już zwrócić uwagę na zgodność samochodu z numerem VIN. Nie kupujemy bowiem jedynie beemki do upalania, a klasyczny pojazd, którym nie będzie nam wstyd pokazać się na szanowanym zlocie. Czy moc pod maską zapewni nam więcej prestiżu, tego nie wiem, ale na pewno poprawi samopoczucie.
Z uwag, to przede wszystkim należy się uważnie przyjrzeć całemu autu, ale to akurat czynność, której nigdy nie wolno pomijać. Bez względu na koszt zakupu. Ze zmian, pozbyłbym się tego nowszego lewarka zmiany biegów. Jak ma być zgodność, to niech będzie.
BMW na aukcji - tutaj.

1 komentarz: