poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Filmowy bohater... 15 500PLN

Kto wie to wie a inni dowiedzą się teraz, że Volvo to w swoim czasie marka najlepiej zorganizowana w tzw. umieszczaniu swoich samochodów w filmach. Poważnie, poszperajcie w pamięci historii kina do powiedzmy 10 lat temu i okaże się, że w niewielu produkcjach Hollywood zabrakło Volvo.

To nie musiały być role pierwszoplanowe. Ale sam teraz widzę w głowie scenę z głośnego "Con Air" (u nas Lot Skazańców), jak wyrzucają z samolotu ciało z wpisem na torsie wykonanym flamastrem przez Nicolasa Cage'a. Ciało leeeeci długo, w tym czasie czyściutkie Volvo 240 podjeżdża pod światła i zatrzymuje się. Właściciel jest oburzony gdy na auto spada ptasia kupa. Po chwili jednak w maskę uderza nieżywy latawiec. I to jest dopiero scena. Więc Volvo niby niewiele tutaj gra ale ile czasu jest na wizji. I o to chodzi.

Zresztą model 240 to wielki filmowy bohater. Akurat w opisie tego egzemplarza sprzedający odwołuje się do serialu, i to w miarę aktualnego. Ale sądzę, że bez problemu stworzylibyśmy listę filmów gdzie "dwuseta" zagrała. Cóż, zanim to zrobimy, proponuję przyjrzeć się temu egzemplarzowi. Wygląda świetnie.
Volvo na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz