środa, 29 kwietnia 2015

Sierżant Willys. 80 000PLNKto z nas nie kojarzy zabawnego sierżanta z filmu "Autka" temu ten pojazd może wydać się nadętym antykiem z zamierzchłej przeszłości. Jeśli jednak spojrzeć na postać tego pojazdu poprzez filmową konotację oraz fakt, że jest otaczany kultem w kręgach tych, którzy odtwarzają dawne dzieje, wtedy taki Jeep może nabrać nowego sensu.
Taki wojenny wóz ma pewien urok. W końcu można przy ognisku opowiadać sobie jak to było pod Dunkierką czy gdzie tam takie auto służyło. Można jednak też, i chyba takie przesłanie niesie ten tutaj samochód, uczynić z niego swego rodzaju wizytówkę przeszłości. Z wbudowanym otwieraczem do Coca Coli na desce rozdzielczej.
Jak wiadomo, w każdej sytuacji warto zachować zdrowy dystans, do siebie i przeszłości. Nie znaczy to, że zachęcam do pozbawionego wiedzy "jarania się" tym autem jako prostą terenówką. Nie. Spójrzmy na to tak: opracowano go na wojenne zamówienie, a jego czar i charakter wciąż budzą sympatię i respekt nawet tyle lat po zakończeniu bojowych działań.
Jeep na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz