niedziela, 26 kwietnia 2015

WYSZUKANY POLECANY. Merde ;) 22 000PLN

To nie żart ani żadna przykra aluzja. Po prostu w historii motoryzacji okazywało się kilkakrotnie, że wymyślona przez producenta nazwa, na pewnych rynkach i w pewnych językach, może przyjmować brzmienie, które oględnie nazwałbym niepożądanym.

Tak było we Francji w przypadku modelu MR2. Ale mówimy tu o jego samych początkach. Druga i trzecia generacja modelu znacząco podniosły poprzeczkę w stosunku do kanciastej "jedynki". Ta MR2, na razie możemy mówić o niej jako ostatniej - wszak Toyota póki co nie wyprodukowała następcy - to doskonały samochód dla tych, którzy chcą poczuć emocje Porsche Boxstera, ale taniej.
Każde pokolenie MR2 to auta z silnikiem umieszczonym za plecami jadących. To nadaje tym autom niespotykanej w innych samochodach charakterystyki i tzw. pazura. Dla kogoś, kto ma umiejętności za kółkiem i nie boi się poślizgów, to chyba najlepsze rozwiązanie.
Dzisiejszy WYSZUKANY POLECANY to samochód z serii TTE - Toyota Team Europe - czyli od ludzi odpowiedzialnych za rajdowe sukcesy marki. To nie oznacza oczywiście, że autem należy od razu ruszać na rajdowe trasy, ale miło wiedzieć, że nasz "wyszukany" jest też na swój sposób troszkę "wyjątkowy" ;).

Dzwoniąc podawajcie hasło "Wyszukane Samochody". Więcej zdjęć - tutaj.

1 komentarz: