wtorek, 5 maja 2015

Starszy model, większa felga? 11 500PLN

Kontrowersyjna sprawa z tymi felgami. Akurat aktualny temat, właśnie pewnie zmieniacie koła na letnie i wpadacie na pomysł żeby dokupić większą felgę. W końcu taki jest trend to czemu nie? Okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana i nie wszystkie samochody można modyfikować zgodnie z tą samą regułą.

Sam kiedyś uległem pokusie (to znaczy pokusie uległem nieraz, ale akurat ten przypadek świetnie ilustruje tezę, którą przedstawię) powiększenia średnicy felgi. W Saabie 9-5 z mocnym silnikiem zmieniłem koła na siedemnastki z modelu 9-3SS. Bardzo mi się te koła podobały (i nadal podobają) i uważałem, że świetnie wyglądają na 9-5. I wyglądały. Ale nie byłem pewien jak pojadą. A pojechały świetnie. O wiele stabilniej niż seryjne szesnastki, lepiej wybierając dziury i wygładzając nierówności. Nie wspomnę o wyglądzie. Ale na przykład w takim E34 to nie wiem czy czasie nie jest odwrotnie. Nie wiem jak wy, ale moim zdaniem trochę zbyt duże się te koła wydają jak dla tego modelu. Nie jest tak?
Pocieszające, że takie felgi o tej porze roku spokojnie komuś sprzedacie a może po przejściu na mniejszy rozmiar i zakupie opon wystarczy wam jeszcze na dokupienie nowej listewki na dół przedniego prawego błotnika. To wspaniałe, że takie elementy są w BMW stale w ofercie i dostępne niemal od ręki.
E34 na aukcji - tutaj.

1 komentarz: