czwartek, 11 czerwca 2015

Bucik LeMiecz. 22 000PLN

Holandia to przedziwny kraj... był. Szaleni mieszkańcy nabywali szalone, jak na europejskiej warunki, samochody aby potem wcale nie szaleć a przetaczać się nimi szlachetnie po terenie swojego pogrążonego w depresji kraju. Te czasy oni mają już za sobą a ich samochody od kilku lat powoli spływają do Polski.

Ekologiczne (niby to) przepisy wymuszają na Holendrach prostą decyzję. Albo płacisz za pojemność i wiek swojego auta albo musisz oddać ja na złom lub się go pozbyć. Wyobraźcie sobie jakie to nieludzkie. Przecież widać wyraźnie, że prezentowany Buick nie jest złomem z przeznaczeniem do wożenia pizzy. To obiekt kultury materialnej, co potrafili dostrzec nawet polscy rzeczoznawcy. A ci co wiedzą to wiedzą, że nie jest tych ludzi łatwo przekonać.
W Holandii tymczasem jest już niepożądany. Cóż, dobra nasza myślę sobie, korzystajmy póki można. Póki ktoś po drodze z Brukseli nie zahaczył o Amsterdam i nie porozmawiał chwilę z tamtejszymi geniuszami od ustaw. Kiedy tak się stanie, trzeba będzie nasze "holendry" przekazać dalej na wschód.

Buick na aukcji - tutaj.

PS> sprzedający co prawda nie podał namiaru do siebie w aukcji ale mam do niego kontakt, sam się zgłosił. Więc gdyby co, to wiecie co robić ;)

1 komentarz:

  1. mail do sprzedającego czyli do mnie: look1976 gmail.com :-)

    OdpowiedzUsuń