Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

piątek, 26 czerwca 2015

Nowoczesny tzw. kompakt. 40 000PLN

Taki pojazd powstał w Ameryce końca lat pięćdziesiątych. Wierzyć się nie chce, że po tamtejszych drogach mogło wówczas w ogóle poruszać się takie maleństwo. A jednak, pomysł ówczesnego prezesa firmy, pana Chruchilla, nie tylko wypalił ale także przyniósł firmie prawdziwe zyski.

Model Lark powstał w oparciu o większe modele firmy. Był krótszy, miał mniejsze zwisy i nawet mniejszy rozstaw osi. Pod maską jednak wciąż można było odnaleźć silnik ośmiocylindrowy a zgrabne nadwozie pasowało do genealogii najstarszej amerykańskiej marki samochodowej i oczekiwań nabywców.
Produkcja tego modelu objęła trzy generacje, jednak niewiele różniące się od siebie. Co ciekawe, te samochody produkowano nie tylko w macierzystej fabryce w South Bend, ale również w Kanadzie, Australii a nawet Izraelu.
Lark na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz