Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 9 czerwca 2015

TANIOŚĆ. Mazda-Kia-Ford. 999PLN

Pamiętacie legendarną Mazdę 121 zwaną Jajkiem? To dobrze, tym bardziej docenicie, że "jajeczko" powstało po czymś takim. Ta Kia bowiem to owoc współpracy całkiem niszowej wówczas Mazdy i jej ówczesnego właściciela - Forda.

Mazda sprzedawała ten model jako "121". Ford uczynił z niej przebój rynku bardzo tanich samochodów w USA i Kanadzie. Tam auto nazywał "Festiva". Kiedy zaś opadł kurz historii, całość produkcji przekazano mało wówczas znanej koreańskiej marce Kia, żeby sobie spokojnie tłukła te wozy i sprzedawała gdzie chce. Tak los chciał, że Pride, bo tak nazwała swoją Ford-Mazdę Kia, była jednym z pierwszych modeli Koreańczyków oferowanym w Polsce. I na szczęście. Nie jest to może najbardziej lotny z lotnych wozów, ale w porównaniu z droższym ówczesnym np. Rio, widać, że model miał pełne szanse na odniesienie rynkowego sukcesu. Tyle, że klient nie jest aż tak sklerotyczny i ludzie pamiętali jeszcze czasy Mazdy.
Jak napisano w ogłoszeniu, Pride kosztował wtedy ponad 30 tysięcy złotych. Nie wiem czy to mało czy nie, ale jedno jest pewne, że o wiele lepiej wygląda na tym samochodzie aktualna cena - 999 złotych - nawet niższa od tej, którą ogłaszają w tekście, niechybny znak, że oferta zalega plac.
Kia w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz