Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 16 czerwca 2015

TANIOŚĆ. Pewex rządzi i nie odpuszcza. 999PLN

Podobnie jak w przypadku prezentowanej niedawno Corolii - tutaj - również i ten Mitsubishi pochodzi z tzw. sieci eksportu wewnętrznego. Pewex to twór, który dzisiaj może wydawać się mało zrozumiały, ale w czasach kiedy na rynku dominowały produkty pochodzenia demokracji ludowej, nie było innego sposobu na pozyskanie dóbr z obszaru tzw. walutowego.

Powiedzmy sobie, że była to swego rodzaju wielka hipokryzja. Zachód był oficjalnie "be" ale jednak każdego normalnego ciągnęło w stronę dewizowej np. motoryzacji. Ze względu jednak na brak wymiany złotówek na dewizy, de facto nie można było pozyskać środków na zakup takiego Mitsubishi. Pewex powstał więc po to by odsysać z rynku dolary, których tam oficjalnie nie miało prawa być.
Osobną kategorię stanowili robiący zakupy w Baltonie. Ta sieć niby była adresowana głównie do marynarzy, żeby nie sprzedawali zarobionych na rejsach walut do szarej strefy tylko nabywali co dusza zapragnie w legalnych sklepach.
Mitsu w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz