Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

czwartek, 4 czerwca 2015

Weekend - Żeglowanie. 4 500PLN

Są tacy, co uważają, że weekend bez żeglowania należy uznać za stracony. Mam na myśli oczywiście porę letnią, bo przecież zimą to wiadomo - bojery. Ale znam też takich, którym weekend to za mało, chcieliby żeglować codziennie. Nawet bez wody. I robią to.

Ostatnim w historii sposobem, żeby całkiem niedrogo pożeglować bez wody jest zakup Citroena XM. Tak, wiem, że po nim był jeszcze C5 i C6. Ale słuchajcie się, tamte już tak nie jadą. No, może C6 jest całkiem bliski hydropneumatycznej tradycji. Ale to jednak nie to samo. A cenowo to już w ogóle. XM to zdecydowany faworyt jeśli idzie o bezstresowa bujanie po autostradzie, szosie czy ulicy. I nie jest to, wbrew temu co twierdzą niewtajemniczeni, ponton bez żadnej reakcji na skręty kołem kierownicy. O nie. XM potrafi jechać jak po sznurku ale w tym wszystkim idealnie izoluje nas od nierówności nawierzchni.

Ten tutaj to wersja z silnikiem turbodiesel o pojemności 2.5 litra. Co prawda, te silniki nie cieszyły się specjalną renomą, lubiły czasem wypluć uszczelkę spod głowicy lub się zwyczajnie przegrzać, co dla diesla jest niemal jak wyrok śmierci. Z drugiej strony, to bardzo nowoczesna jednostka, a przede wszystkim mocna. Ten XM jest bardzo bogato wyposażony i niech nikt nie narzeka, że brakuje w nim skórzanej tapicerki zanim nie usiądzie na welurze, który wtedy jeszcze był welurem. Stylowy, luksusowy, szybki a przy tym nadzwyczaj komfortowy wóz. Polecam.
Citroen w ogłoszeniu - tutaj.

4 komentarze:

  1. Wygląda solidnie, a te fotele i tylna kanapa będą mi się dzisiaj śniły chyba... Do tego dodatkowa tylna szyba, której nie widziałem w żadnym innym modelu, więc albo mnie coś ominęło, albo rzeczywiście nikt tego nie powtórzył.

    OdpowiedzUsuń
  2. O wiele fajniejszy od tych Audików 80 :) a no i ta wewnętrzna szyba to faktycznie jakaś dziwna jest ...

    OdpowiedzUsuń