Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 4 sierpnia 2015

Klima jest przereklamowana... 125 000PLN

Nie wiem czy zauważyliście, ale dzisiaj oferowanie komukolwiek samochodu bez klimatyzacji zakrawa na zbrodnię przeciw ludzkości. Szybko przyzwyczailiśmy się do luksusów i teraz po prostu nie jesteśmy skłonni bez nich żyć. Ale czy umiemy z nich korzystać?

Zauważam, że właściciele samochodów wyposażonych w klimatyzację niemal w ogóle nie posługują się pokrętłem (tudzież przyciskami lub nawet - jak w Lexusie - pocierakami) do regulacji temperatury. A przecież jest różnica, gdy ustawiona w aucie temperatura to 20 stopni a na zewnątrz 25 czy 35. Pamiętajmy, że te dwie temperatury nie powinny różnić się o więcej jak 5-7 stopni. Czyli 20 w aucie jest dobre do 27 na zewnątrz, ale gdy na zewnątrz powyżej 30 to samochodowa temperatura powinna wzrosnąć do 25.
Takich problemów nie mieli oczywiście pasażerowie tego Willys'a, który przemierzał pustynię bez stosownej chłodziarki na pokładzie. I jakoś przeżyli. Pytanie: jak to jest możliwe?

Jeep ogłoszony na stronie - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz