środa, 12 sierpnia 2015

To szaleństwo... 6 000PLN

Tak zapewne wykrzyknie niejeden z was. I po części będzie miał rację. Ale nie do końca. Bo po prawdzie za te pieniądze można kupić praktycznie nowe auto. Tak, to będzie po prostu ZX, ale w fajnym nadwoziu trzydrzwiowym i zawsze modnym białym kolorze. Lepiej?
W temacie osiągów nie da się tutaj o niczym specjalnym porozmawiać. Silnik 1100 jest dobry do mniejszego AX-a. Ba, w tamtym samochodzie to nawet jego 60 koni robi całkiem spore wrażenie. Dopóki ktoś nie wsiądzie do 1.4 ;). Ale ZX to już wóz wielkości Golfa. Nie ma więc szału ale i nie o szał tu idzie.
Przede wszystkim kupujemy stan samochodu. A ten, no sami przyznajcie, jest niemal wzorowy. I znowu, mówimy o aucie, które od od dwudziestu lat jednak się przetacza. Coś tam może odprysnąć, gdzieś pojawiła się wgniotka. Na pewno jednak kondycja wnętrza i całego auta jest bardziej niż budująca.

To nie jest Citroen dla łowców okazji. Nie przy tej cenie. Zestawienie jego atutów z ceną wypada blado. Gdy jednak przymknąć oko i spojrzeć na niego jak na niemal "nówkę" wtedy z pewnością warto jest się do niego przymierzyć. Może odrobinę potargować.

ZX w ogłoszeniu - tutaj.

2 komentarze: