Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

niedziela, 20 września 2015

Coupe - wyraz samochodowej elegancji. 14 900PLN

Teraz to już się rzadziej praktykuje. Po prostu nadwozia typu coupe stopniowo ogranicza się do najdroższych modeli danej marki. Ale były takie czasy, jak widać jednak nieco odległe, kiedy nawet prosty, zwyczajny zjadacz chleba mógł wozić się dwudrzwiowo i tym samym ogłaszać, że tradycyjne wartości i praktyczność ma w niskim poważaniu a na miejscu pierwszym stawia styl i radość życia.
Trzeba przyznać, że nawet tradycyjna "dwuseta" w wersji z jedynie dwoma drzwiami prezentuje się co najmniej interesująco. Spore, jak na ówczesne Volvo, powierzchnie szyb, czytelna i czysta linia. No, sam smak.
Co prawda to już jest samochód obciążony tzw. "federalnymi" zderzakami czyli taki, którym spokojnie można przebijać się przez ściany. Ale to nadwozie tak ładnie tutaj się prezentuje, że nawet masywny zderzak nie jest w stanie go zepsuć. Silnikowo również jest dobrze, to ten mocny czterocylindrowiec 2100. Niezniszczalny. O czym świadczy również fakt, że zdrowo odjeździł swoje kilometry na holenderskim gazie. Podsumowując, jeśli podłoga nie odpada, to przed nami wiele lat stylowej i ekonomicznej jazdy.

Volvo na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz