Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

piątek, 18 września 2015

Kolorowy Mercedes. Dzisiaj rzadka sprawa. 19 900PLN

Zauważyliście, że w rozmowach o starszych samochodach - tych sprzed lat - pojawia się dość często wątek kolorystyczny. O kolorach rozmawialiśmy już nawet w tym tygodniu, zresztą również przy okazji Mercedesa, akurat modelu SL. Pewnie dlatego, że kiedyś producenci fatygowali się dla klientów w kwestii doboru barw. Dzisiaj narzucają kilka, jako te modne, i tyle.

 Tymczasem kolor to coś, co nas do samochodu przyciąga lub od niego odpycha. Najpierw przecież dostrzegamy bryłę auta w kontekście jego aktualnej barwy. I tak naprawdę już wtedy wiemy czy się nam on podoba. Później często szukamy potwierdzenia pierwszego wrażenia w oględzinach szczegółów. Może nie powinno się na takie sprawy zwracać nadmiernej uwagi, ale co poradzić, że wielu z nas - a już na pewno wiele - to tzw. wzrokowcy. Od razu znają odpowiedź na pytanie: czy mi się podoba. Ciekaw jestem jak w takich zmaganiach wypadnie ten Benz. Moim zdaniem aż ocieka słodkim budyniem (bez skojarzeń proszę), ale może właśnie o to chodzi?

Mercedes na aukcji - tutaj.

1 komentarz:

  1. Kolor wg. mnie specjalnie się nie wyróżnia, natomiast ta tapicerka to jedyny właściwy wzór dla youngtimera - jak tapczan u babci

    OdpowiedzUsuń