Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

środa, 23 września 2015

Rok wcześniej w Polsce ogłoszono stan wojenny. 3 500PLN

Nie wiem czy łapiecie analogię. Podczas gdy u nas żołnierze kostnieli przy koksownikach, we Francji ludzie oglądali kolorowe katalogi i zastanawiali się czy ich nowe Fuego lepiej będzie się prezentowało w czerwieni czy może jaskrawożółtym kolorze. Czyli problemy naszych nacji były zgoła inne. Odmienne wręcz.


Nie chcę przez to rzec, że u nas wszyscy gapili się w koksownik (w końcu bowiem przyszła wiosna), a tam w katalog (mieli jeszcze telewizję, telefon i bagietki do miski z kawą - kawę też mieli). Zwracam tylko uwagę, że dzisiejszy smutek na rynku klasycznych samochodów wynika po części z cywilizacyjnej przerwy w programie, jaka w swoim czasie zapadła. A znajdą się i tacy, co stwierdzą, że po wojnie to ta przerwa dopiero w 1989 roku się skończyła, z czym akurat się nie zgodzę.
Fuego to kolejny z pojechanych modeli Renault. Chwilę później Francuzi pokazali światu minivana Espace a wcześniej oferowali opisywaną nie tak dawno Osiemnastkę - tutaj. Swoją drogą zauważyliście ciekawą zbieżność w obu tych autach? Tak, identyczny wzór felg. Ale również bardzo podobna linia i oszczędność formy w kabinie. Świetnie to wygląda. Ja bym już jechał do Krakowa, nie wiem jak wy... ;)

Fuego na aukcji - tutaj.

6 komentarzy:

 1. Gdyby nie inne kosztowne plany, chyba musiałbym odbyć poważną rozmowę z małżonką. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno godny uwagi ... ale pewnie już dawno sprzedany...

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm.. czemu nie dodajecie linków ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kiedyś były, ale niestety wygasały wraz z ogłoszeniem czy aukcją. od tamtej pory dajemy screeny namiarów na właściciela a cenę umieszczamy w tytule. wtedy nawet po miesiącach, można nawiązać kontakt ze sprzedającym.

   Usuń
 4. Hmm.. czemu nie dodajecie linków ?

  OdpowiedzUsuń