Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

sobota, 3 października 2015

Ach te Angliki...9 500PLN

Jak wiecie, powoli rozkręca się w Polsce rejestracja samochodów z kierownicą po prawej stronie. I budzi falę trwożnych komentarzy. Podobnie jak wprowadzenie możliwości prowadzenia motocykla z silnikiem do pojemności 125ccm z samochodowym prawem jazdy w zeszłym roku.

Miałem okazję ostatnio pojeździć takim "Anglikiem" w wydaniu Grand Voyager. Celowo właśnie takim, żeby przekonać się jakie to śmiercionośne skutki może ze sobą nieść toczenie się takim kolosem. Cóż, poza tym, że wsiada się z drugiej niż zwykle strony a zakręty w lewo pokonuje wielkim, zdawałoby się, łukiem, nie mogę powiedzieć żeby dało się odczuć specjalny dyskomfort. Nawet w deszczu. Dlaczego o deszczu wspominam? Oczywiście dlatego, że prezentowana Skoda ma wycieraczki zamontowane odwrotnie niż w europejskich modelach i powierzchnia szyby przed kierowcą oczyszczona jest słabiej. Ktoś powie, że podobny układ miały Mercedesy W140, ale tam jednak zamontowano mimośród. Swoją drogą, z małymi lampami tył Rapida wygląda jakby zgrabniej.

Rapid na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz