Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

poniedziałek, 12 października 2015

GRD czyli bez turbo. 8 999PLN

Peugeot 505 można było również spotkać z turbodoładowanym silnikiem ale ten tutaj to akurat samochód tego urządzenia pozbawiony. Silnik 2.3 jest stary jak świat. To poczciwy klekot o niewielkiej mocy ani specjalnej kulturze pracy. Znany jest jednak z legendarnej wręcz trwałości co w oczach wielu afrykańskich nabywców stawiało go w swoim czasie wysoko ponad wyrobami japońskich marek.

Jak bowiem wiadomo, niemal wszystkie francuskie samochody, ale marka Peugeot zapisała się w tej kwestii złotymi zgłoskami, wiodły na tamtym kontynencie swoje drugie a czasem i trzecie życie. Korozja nie miała się jak do nich dobrać, były to wygodne auta i właśnie trwałość, a nie moc, silników sprawiała, że były bardzo pożądane. Od tamtej pory w Afryce wiele się zmieniło. Powstały przede wszystkim drogi a i sieć serwisowa się rozwinęła, nie wspominając o sile nabywczej. 505 to więc dzisiaj nadal rarytas, ale bardziej dla nas niż dla nich.

Peugeot 505 w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz