Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

środa, 14 października 2015

Mocny konkurent Bulika. 20 000PLN

Przez lata toczył się za naszymi granicami bój pomiędzy wieloma modelami konkurencyjnych marek. Golf walczył z Kadettem i Astrą, BMW serii 5 z beczką i W124. Taka bezpośrednia rywalizacja nie ominęła też rynku autek użytkowych. Tu Transit koniecznie chciał strącić z piedestału VW Transportera.

Pod wieloma względami te auta prezentują się niemal identycznie, ale niedoceniany latami Transit miał niemal od początku przewagę w dziedzinie użytkowości. O ile bowiem VW zabudowywał z uporem maniaka silnik za tylną osią pojazdu to Ford pozostawiał właściwie całą ładownię pustą. Nie inaczej jest w tym przypadku.
Transit to prosty mechanicznie pojazd z silnikiem umieszczonym nad przednią osią - pomiędzy fotelami kierowcy i pasażera. Ceny tych aut, jak widać, potrafią być całkiem wysokie. Rynek się jednak jeszcze na nie nie wytworzył. To znaczy, wytworzył się na VW, ale nie na pozostałe marki. Dlatego sam wiem o takim Transicie oferowanym znacznie taniej. Gdyby ktoś był zainteresowany, służę pomocą.
Transit na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz