Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

niedziela, 18 października 2015

Praktyczny Święty. 53 000PLN

Minęło wiele lat odkąd Roger Moore ujeżdżał słynne Volvo P1800 w niemniej słynnym (chociaż wtedy może jeszcze faktycznie nie tak bardzo znanym) serialu "The Saint". Szwedzi mogli spokojnie poprzestać na skrzętnym korzystaniu ze zdobytej popularności, ale wówczas zależało im na czymś więcej. Oni chcieli, żeby Świętemu jeździło się też praktycznie.

Nie będę nawet udawał, że podoba mi się P1800 kiedy wzrok wciąż skupiony jest na wersji "ES". Przedłużony dach, takowe boczne szyby i szklana tylna klapa to recepta na najmodniejsze wówczas w Wielkiej Brytanii nadwozie czyli tzw. shooting brake. Nazwa najpierw odnosiła się do samochodów przystosowanych do przewozu np. broni i akcesoriów na polowania. Z czasem objęła również auta takie jak "ES", sportowe wozy o przedłużonej linii dachu. Bardzo szykownie.

Volvo na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz