Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

czwartek, 15 października 2015

Prosto z Japonii - SubaruZAZ. 19 000PLN

Przeglądając historię japońskich marek natrafimy na pełno takich samochodów. Subaru, Toyoty, Hondy, wszędzie tam znajdziemy takie pokraczne samochodziki z tylnym napędem. Nie można powiedzieć, że to właśnie one zbudowały potęgę motoryzacyjną Japonii, ale na pewno miały w tym budowaniu swój wkład.

Wszystko to fajnie z tą całą Japonią, ale co tego typu konstrukcja robiła za naszą wschodnią granicą? Konkretnie na Ukrainie. A dokładnie na końcu taśmy produkcyjnej AvtoZAZ ze znaczkiem Zaporożec czyli, jak powszechnie wiadomo, mój ulubiony pojazd zimowy. I jeśli nie ze względu na upiornie skuteczne ogrzewanie, to na pewno z powodu charakterystycznego dźwięku silnika. Nie wspominając o tylnym napędzie i powiązanych z tym faktem, zimowych implikacjach. A teraz pytanie do was, czy ktoś takiego Zaporożca w ogóle wcześniej widział?ZAZ w ogłoszeniu - tutaj.

3 komentarze:


 1. Widziałem to.
  W latach '70 w Bułgarii jeździło tego mnóstwo.
  A nawet jeszcze starsze widywałem...

  OdpowiedzUsuń
 2. W latach '70 ub.w. w Bułgarii jeździło tego mnóstwo.
  Napatrzyłem się do bólu.

  OdpowiedzUsuń