poniedziałek, 30 listopada 2015

Były też inne silniki. 17 900PLN

Ostatnio zelektryzował  mnie napotkany Ford Focus. I nie dlatego, że w życiu nie widziałem jeszcze Focusa, bo widziałem. I nawet nie dlatego, że całe kombi polakierowano w charakterystycznym jaskrawo niebieskim kolorze typowym dla modeli serii ST. Ten samochód miał bowiem coś, czego w Focusie raczej się nie spotyka.

Samochód miał mianowicie ksenonowe reflektory a w kabinie panel do elektronicznego sterowania klimatyzacją. Klimatronik w sensie. Kiedy to zobaczyłem, dotarło do mnie jak ubogie te nasze motoryzacyjne wrażenia wciąż są. Wszak tak wyposażonych samochodów w Polsce nigdy nie bywało. Dlaczego piszę to w kontekście BMW, które przecież nie ma żadnego z tych elementów, które miał rzeczony Focus? Dlatego, że BMW ma z kolei pod maską silnik, który w takich samochodach rzadko jest u nas spotykany. Pod warunkiem, że te co są to się jeszcze w ogóle do czegoś nadają.

528 na aukcji - tutaj.

2 komentarze:

  1. Ha! Ja miałem takiego focusa 1. Klima aut, xenon. Plus nawigacja, skórzane ogrzewane fotele. Na tyle rzadka konf, że nawet w aso otwierali japy ze zdziwienia. Wersja limitowana Tonic

    OdpowiedzUsuń