poniedziałek, 7 grudnia 2015

Kwota podobna ale który bardziej klasyk? 6 500PLN

Aktualnie do kupienia są dwa samochody. No, nie tylko dwa ale wybrałem akurat te dwa. Podobny rocznik, identyczny przebieg, zbliżona cena i nawet kolor jakby taki sam. O ile jednak pierwszego natychmiast uznałem za kandydata na klasyka - tutaj - to w przypadku tego drugiego mam niejakie wątpliwości.

I teraz pojawia się pytanie: co takiego ma Peugeot czego nie ma Nexia a może właśnie odwrotnie. Może to właśnie Daewoo zasługuje tutaj na miano klasyka a 405 może tylko pokornie stać w kącie i się przyglądać? Powiem wam co myślę. 405 to dzieło Pininfariny i nie zamierzam nawet dyskutować o estetycznej przewadze francuskiego samochodu bo jest miażdżąca. Z kolei mechanicznie i zawieszeniowo, cóż w konfrontacji z Francuzem z Nexii nie ma po prostu czego zbierać. Jak dla mnie, walka zakończono. Ale oferta się pojawiła więc ją prezentuję i pytam was o zdanie. Serio, co myślicie?

Daewoo w ogłoszeniu - tutaj.

5 komentarzy:

  1. Jako wierny fan starej francuskiej motoryzacji napiszę tak w Peugeot rządzi , a Nexia to taki odgrzany kotlet na bazie Kadeta... podobnie jest z wszystkimi koreańcami z lat 90.Nie ździwę się, że zryte baniaki pokolenia multikulti mogą mieć zdanie inne niż ja...ale mi to lotto :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A może adres pod którym mieści się ów komis nie jest bez znaczenia...

    OdpowiedzUsuń
  3. OK, może ja jestem dziwny, ale ta Nexia ma dla mnie idealne linie: istotnie ma w sobie coś z kadeta (na szczęście prócz "zrytego ryja") - ale poza tym to gdyby krzywiej trochę spojrzeć na sylwetke to ma w sobie coś z krokodyla - a przód ewidentnie z forda z tamtego okresu. Może jest to Daweoo ale... litości... ten samochód na pewno nie jest szpetny. Szczególnie w tym kolorze. Cena po mojemu trochę za duża, ale ogólnie samochód wygląda dużo ładniej od tego, co dziś wyjeżdża z fabryk.

    OdpowiedzUsuń