sobota, 5 grudnia 2015

Szaleństwo cen Cygar. 20 000PLN

Audi 100 zwane Cygarem to model, który jeszcze nie tak dawno zszedł już ze sceny codziennych aut do jazdy ale jeszcze nie zaistniał w świecie kolekcjonerskim czy chociaż hobbystycznym. Wystawiane ostatnio aukcje i ogłoszenia skłaniają jednak do refleksji, że ten stan mógł już ulec zmianie.
Pierwszą oznaką tego, że w Cygarach coś się dzieje był kontakt jaki nawiązałem z miłośnikiem Audi, który swoje czerwone auto, kupione w Niemczech od pierwszego właściciela i (jak twierdził) pedantycznie zadbane oferował do sprzedania za nieco ponad 13 tysięcy złotych. Potraktowałem to jako sondowanie
głębokości rynku i osobiście nie byłem całkiem przekonany czy taka próba cokolwiek wykaże. No, może poza brakiem zainteresowania ofertą. Co prawda czerwone Cygaro wciąż jest oferowane z niezmienioną ceną, ale w międzyczasie pojawiły się droższe egzemplarze a teraz doszedł jeszcze ten. Przyznaję, że ten model Audi zafascynował mnie od pierwszego wejrzenia. To z czasem dowiedziałem się, że w sumie lepiej na wyglądał jak jeździł - wszak technika pod maską wcale nie była rewolucyjna, ot - solidne niemieckie rozwiązania. Czy Cygaro jest w stanie przebić się do klasy klasyków? Zobaczymy.

Cygaro na aukcji - tutaj.

1 komentarz:

  1. Poniosło typa i tyle, niedługo zejdzie na ziemię i się ocknie , że jego Audik to jednak nie taki rarytas jak sobie na początku myślał :)

    OdpowiedzUsuń