Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

czwartek, 17 marca 2016

Czy oryginalny ten oryginał? 16 000PLN

Doskonale wiecie, że jestem wielkim fanem Citroenów a na dodatek właścicielem BX'a. Co nie oznacza, że na swój pojazd patrzę całkiem bezkrytycznie a co dopiero na samochody innych. I właśnie cały w tym problem, że zacząłem się temu egzemplarzowi przyglądać.
Są oczywiście dwie szkoły. Jedna - całkiem słuszna - każe cieszyć się jak dziecko, że taki BX w ogóle się uchował, że jest z nami a teraz ktoś go sobie będzie mógł po prostu kupić. Jednak jej wrogiem jest inna szkoła. Ta, która nakazuje poszukiwać pojazdu jak najbliższego oryginałowi.
Ten Citroen to jeden z popularnej serii "Leader", którą łatwo poznać po szarych pasach na karoserii i charakterystycznej tapicerce. O ile tapicerka się zgadza o tyle niemal całkiem brakuje pasów. To znaczy ostał się ten na klapie tylnej ale po bokach ani śladu. Czy wypada się tego czepiać?
Niby nie wypada, zgodnie z tą pierwszą szkołą. Ale skoro już mamy wydać 16 tysięcy na BX'a to może dobrze by było przywrócić mu oryginalne barwy. Inna jeszcze sprawa to kołpaki. Leader miał inne, ale sam ostatnio wprowadziłem podobną zmianę u siebie więc zamykam kwestię.
Citroen na aukcji - tutaj.

1 komentarz:

  1. Mój ojciec miał CITROEN BX w kombi, diesel bodaj 1.9, duży bagażnik, dobry komfort jazdy = super zawieszenie, przebieg 350000 km, nie wiem ile skręcony ale nie odpalał już przy -4 stopniach C. i walił z rury na siwo :) Pozdrowienia dla taty ;)

    OdpowiedzUsuń