Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 17 maja 2016

Pininfarina w skali XL. 14 999PLN

Ta linia nie jest dana temu modelowi na wyłączność. Co ciekawe, odnajdziecie ją również na innych samochodach zaprojektowanych przez Pininfarinę, jak 405 od Peugeot czy Alfie 164. O ile w tamtych autach linie są subtelne to w 605 przeskalowano je do większego samochodu.

Nigdy mi się ten model Peugeot specjalnie nie podobał. Pewnie właśnie dlatego, że 605 wydawał mi się nieco "przytyty". I taki trochę jest ale z drugiej strony to w końcu limuzyna więc nie może być nieduży. Zresztą, jakie to ma znaczenie dzisiaj, skoro ogromny niegdyś 605 wydaje się teraz całkiem niewielkim autem a większą wagę niż do karoserii przywiązujemy do kabiny. Ta zaś wprost zaprasza by zapaść się tam w miękkich welurach. Dodajmy do tego świetne wyciszenie i automatyczną przekładnię i mamy receptę na udany, wieloletni związek.

605 na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz