Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 12 lipca 2016

Możliwe, że dopadł mnie kryzys wieku średniego. 8 500PLN

W komentarzach pod wpisem o moim Citroenie pojawił się komentarz wzywający mnie do wyjaśnienia przyczyny rozważania pozbycia się BXa na rzecz innego auta. Cóż, trochę mnie on zawstydził, ale przyczyna jest na ogół jedna i ta sama.
Ta sama zresztą, dla której prowadzę tego bloga. Chcę wam pokazywać, że motoryzacja niejedno ma imię i udowadniać, że nie ma potrzeby zawężania swoich zainteresowań do jednej marki czy kraju pochodzenia.
Tak, wiem, że większość z was jest tego świadoma i aktywnie sama buszuje po tym świecie. Przyjmijcie jednak, że wielu wciąż pozostaje w przekonaniu, że samochody produkują tylko Niemcy albo tylko Szwedzi. Ba, zdarzyło mi się napotkać takich co myślą, że Szwajcarzy to prawdziwi mistrzowie produkcji, nie tylko zegarków ale i samochodów.
Więc na dobicie dodam, że już omawiałem z właścicielem Samby ewentualną zamianę i wcale nie był na tę propozycję zamknięty. Jak i wy nie bądźcie. Trzeba cieszyć się naszym hobby. Przeżywać je i to we wszystkich możliwych odmianach. Czerwony kabriolet? Kryzys wieku średniego mówicie?
Samba na aukcji - tutaj.

5 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za tamtą odpowiedź, a ten wpis rozjaśnił mi już sprawę całkowicie - rzeczywiście, można trzymać swój jeden ukochany samochód przez całe życie, ale przecież można przywiązać się do motoryzacji jako całości a nie do konkretnego modelu i egzemplarza.

  Póki co sam bym się na to nie zdobył, samochodem który miał być na góra 2 lata jeżdżę już 5. rok, bo trafił się świetny egzemplarz, ale kiedyś, gdy będę mógł sobie pozwolić czasem również na ryzyko i błędne decyzje - kto wie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wierz mi Krzysztof, miałem tak samo ;). a na Sambę mam smaka, kolega miał kiedyś taką, trochę żeśmy razem jeździli. fantastyczne auto.

   Usuń
 2. Samba... ja wiem...??? to już chyba Ritmo w cabrio byłoby fajniejsze...

  OdpowiedzUsuń
 3. ba... ale to drogie maszyny. Ritmo fajne... sam widzisz... masakra ;)

  OdpowiedzUsuń