Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

czwartek, 29 grudnia 2016

Zabawkowy. 59 800PLN

Chyba nie jestem jedynym, który nigdy nie przegapił okazji żeby zajrzeć do tzw. "zabawkowego". Pod tym hasłem, dla niewtajemniczonych, krył się sklep, w którym oczywiście można było kupić papier, klej i nożyczki ale były też... no właśnie, zabawki.

Nie wiem jak to dzisiaj wygląda, obawiam się, że miejsce zabawkowych zajęły w dużej mierze specjalistyczne supersklepy, w których jest pierdyliard ton plastiku i mnóstwo kolorów. Mnie zajmowały rzecz jasna najbardziej półki z modelami samochodów. A gdy tych brakowało to ewentualnie samoloty i czołgi. Aha, żołnierzyki też, ale to prędzej w kiosku "Ruchu". Myślę, że każdy zdrowy człowiek powróci do tych przeżyć kiedy stanie obok tego W124. Mi zwłaszcza podoba się radio Technicsa. A wam?

Mercedes w ogłoszeniu - tutaj.

2 komentarze:

 1. Mnie mama kupiła kiedyś Fiata Tipo - Majorette. Było to w łódzkim "Universalu". Jak go zobaczyłem, pomyślałem, że nie wyjdę ze sklepu bez niego...Uwielbiałem go, miał otwieraną tylną klapę, a na półce toczek i pejczyk:) Zanim się nim zaczynałem bawić, myłem trzy razy ręce...Dokładnie taki:
  http://www.carmodel.com/majorette/286/1-55/fiat/tipo/5875
  Mam jeszcze z Majorette Simcę Matrę Bagheerę. Autka z tej firmy były nie do zajechania i miały super resorowanie...
  Proponuję poświęcić jeden noworoczny temat/wątek modelikom aut, na pewno będzie duży odzew i wspomnień czar...byle z podanymi linkami. A ja mam w rękawie jeszcze m.in. Renault 5 Turbo (Corgi). Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś byłem chory i dostałem (ale chyba nie w nagrodę) S klasę firmy Norev, żółtą, taxi. wszystkie co ocalały mam pochowane w pudełkach. nie otwieram, nie pokazuję.

   Usuń