Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

sobota, 31 marca 2018

Spotify, Saab, Smok... 9 900PLN

Gdybym miał wskazać jedno nadwozie, które mogło po latach posłużyć jako inspiracja dla antenki zwanej rekinkiem (zresztą też namiętnie zakładanej w Saabach) to chyba właśnie model 9000 idealnie wpisałby się jako jej pierwowzór.
Co prawda, całkiem niedawno natknąłem się na auto z rekinkiem pokrywającym większość tylnej części dachu. Konkretnie było to policyjne BMW serii 3. Rzekomo antena musi tam pomieścić też internet bo, nie wiem czy wiecie, ale policyjne samochody mają dostęp do serwisu Spotify. Pytanie "po co?" pozostawiam fachowcom.
Tak czy siak, to właśnie 9000 był wielkim zaskoczeniem gdy debiutował samochód tzw. poliftowy. Zniknęły tylne okna przy klapie, wielki błotnik wyszlachetniał (to dla jednych, bo dla innych po prostu zrobił się ociężały) a nos Saaba wysmuklał - to już chyba bezdyskusyjnie.
Dzisiaj taki 9000 to już rzadkie znalezisko. Na oko pozbawiony korozji (chociaż to był w nich problem, zwłaszcza na rantach wszystkich błotników) w ładnym zestawieniu kolorystycznym. Na dodatek, pod maską mocna jednostka 2.3. Jak mówią Saabiarze: przedmuchać smok i w drogę.


Saab w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz