Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

poniedziałek, 19 listopada 2018

Dziadkowóz high-tech. 15 000PLN

Pod wieloma względami, ten model Audi przewyższał słynne cygaro. Co nie zmienia faktu, że w dzisiejszych czasach te auta cieszą się umiarkowanym, żeby nie powiedzieć słabym, zainteresowaniem. A niesłusznie.

Przede wszystkim, a dostrzeże to każdy kiep, Cygaro i ten wóz, mają totalnie niespodziewaną sylwetkę i rozwiązania detali jak na przykład schowane i równe z powierzchnią szyby ramki drzwi. "Osiemdziesiątka" jednak dołożyła od siebie coś więcej, mianowicie oparty na systemie linek układ kolizyjny "Procon-ten". Z grubsza, ten pomysł polegał na połączeniu napędu i elementów karoserii tak, aby silnik, przypomnę, że ustawiony tutaj wzdłużnie, jak w klasycznych modelach Audi, nie wnikał (w razie kolizji) do kabiny, tylko w kontrolowany sposób zjeżdżał pod nią. I tak dalej, i tak dalej. Dlatego dziś, kiedy w klasyku szukamy czegoś interesującego, co nas zaintryguje i z nami zostanie, nawet chociaż przez chwilę, te niemieckie samochody oferują nam "to coś".


Audi w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz