Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

sobota, 23 lutego 2019

Od Was do Was. Morski w124 Piotra. 21 000PLN

Czytelnik Piotr postanowił jakiś czas temu spełnić swoje marzenie i stać się posiadaczem prawdziwego germańskiego żelaza - Mercedesa. Ponieważ Piotr jest zapalonym cyklistą, wybór padł na wersję kombi. Nie jestem pewien jak uzasadnić wybór koloru więc napiszę tylko, że Piotr uwielbia wypady na Bałtyk.
Na szczęście, w tej kwestii nie trzeba się zdawać na moją wyobraźnię bo wszelkie informacje można skonfrontować z właścicielem, który regularnie zagląda na strony "Wyszukanych", podobnie jak Ty - drogi Czytelniku. Powiem więcej, tego Mercedesa też właśnie tutaj znalazł, będzie już dwa lata jak szczęśliwie się nim turla.
Piotr ma sporo do powiedzenia o swoim aucie i sami się o tym przekonacie, którzy zdecydują się na rozmowę. W skrócie sytuacja tego kombi wygląda tak:

Mercedes W124 230 TE, rok produkcji 1991,
wyposażenie : klimatyzacja (sprawna, przerobiona na nowy czynnik, serwisowana w maju 2018) szyberdach, hak, dociąganie klapy bagażnika, 5. biegowa skrzynia biegów, elektryczne szyby z przodu, schowek z roletą pod podłokietnikiem.
Przegląd do sierpnia, ubezpieczenie do listopada 2019.
Mechanicznie w stanie bardzo dobrym, w ciągu ostatnich dwóch lat wymienione między innymi : amortyzator napinacza paska osprzętu, poduszki silnika i skrzyni biegów, pompa wody, łożyska kół z tyłu, tarcze i klocki hamulcowe z przodu (przy okazji regenerowane zaciski), termostat, oleje w skrzyni i dyferencjale, wszystkie filtry (łącznie z paliwa) sworznie wahaczy z przodu i dużo innych mniejszych i większych rzeczy.(na większość z tych czynności mam dokumenty, wszystko poza pompą wody robione w Merc-Desie) Jesienią 2018 duża ingerencja blacharska, nowe mocowanie tylnego zawieszenia, lewy tylny i prawy przedni błotnik.(mam zdjęcia procesu naprawy) A'propo blacharki, mankamenty:
-obecnie zaczyna się dziać na prawym tylnym błotniku i pod zbiornikiem płynu do spryskiwaczy. 
- popękane drewno wokół drążka skrzyni biegów. 
- nie działa spryskiwacz tylnej szyby.
-złamany ,,trzymacz'' pasa bezpieczeństwa pasażera. Trzeba się po niego schylać do podłogi. Rozwiązanie to albo zamontowanie ,,pina'' trzymającego pas z W210 (i utrata oryginalności według zagorzałych fanatyków :) ) albo wymiana całego pasa. Przy okazji - plastikowa obudowa prawego słupka B też jest w średnim stanie.
-lekko przytarta kierownica w lewej strony (widać dobrze na zdjęciach).

Jak więc widać, Piotr sporo wie na temat swojego Mercedesa i otwarcie mówi jak się sprawy mają. Samochód nie jest nowy, ale jego urok i stopień dopracowania detali pozostawia nowsze maszyny w niewygodnym cieniu. Naprawdę jest na czym oko zawiesić a i na drodze potrafi się w124 wykazać.
Skoro o tym mowa, Piotr dodaje w komplecie dobre opony letnie (produkcja początek 2017, zrobiły może 15 tysięcy km).

Kontakt do sprzedającego: 663 331 574. Oczywiście na hasło: "WyszukaneSamochody".
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz